Proběhl Týden knihoven 2008
Ve dnech 6.10.2008 - 12.10.2008 se Městská knihovna zapojila do celostátní aktivity Týden knihoven

Týden knihoven v Městské knihovně ve Vodňanech

Ve dnech 6.10.2008 – 12.10.2008 proběhl v celé České republice Týden knihoven,

do kterého se zapojila jako každý rok také naše knihovna.

Celý týden se mohli přihlašovat noví čtenáři zdarma na 1 rok do knihovny a hříšníkům byly odpouštěny upomínky a ostatní sankční poplatky. Za tento týden bylo registrováno

47 nových čtenářů, do knihovny přišlo 271 návštěvníků. Celkem bylo půjčeno 1115 dokumentů, z toho 930 knih, 47 AV médií a 138 periodik a brožur. Na 1 návštěvníka byl průměr 4,11 výpůjčky.

Do knihovny se přišli také podívat na exkurzi studenti 1. ročníku Střední rybářské školy ve Vodňanech a mnozí z nich se u nás zaregistrovali.

Ve středu 1. října 2008 proběhlo v rámci Týdne knihoven také „Velké společné říjnové čtení“. Každý čtenář, který přišel do dětského oddělení, nahlas předčítal malý úryvek z knihy, kterou si vypůjčil. Tato aktivita by měla přispět k propagaci čtení a hlasitému čtení všeobecně. Akce se dětem tak líbila, že si samy protáhly čtení z 1 hodiny na celé půjčovní odpoledne.

Na Týden knihovny vyhlásila také Městská knihovna soutěž na literární téma „Jak si představuji budoucnost knihovny“, spojené s kresbou obalu své oblíbené knihy. Do této soutěže se zapojily děti z 5. A a  5 . B Základní školy Bavorovská. Za svou snahu byly odměněny ve svých třídách sladkostmi a tři nejlepší malými pozornostmi.

Městská knihovna Vodňany, Bavorovská 83, 389 01 Vodňany, tel: 383 382 781, e-mail: sluzby@knihovna-vodnany.cz